KatyPerry.com.pl | Jedyna polska strona internetowa poświęcona Katy Perry.

 

Katy Perry Polska to największy fanklub Katy Perry w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie polskim fanom Katy rzetelnych informacji na temat wokalistki. Niniejsza strona ma charakter fansite. Wszelkie treści publikowane na serwisie posiadają swoje prawa autorskie, należące do ich pierwszych właścicieli. Zabrania się ich kopiowania bez zgody autora bądź nie podając źródła pochodzenia.
Dyskografia: „PRISM”

prism

Prism to czwarty studyjny album Katy Perry. Jego premiera odbyła się 18 października 2013 roku (w polskim serwisie „iTunes” – 21 października, a dzień później album trafił do sprzedaży w wersji fizycznej). Został wydany przez wytwórnię Capitol Records. Mimo zapowiedziom artystki sugerującym, że nowa płyta będzie mroczniejsza, Prism, jak wskazuje nazwa (pryzmat) emanuje życiodajnym światłem oraz porusza wiele poważnych tematów, nie zawsze miłych i przyjemnych (w tym między innymi swoje poprzednie związki). Znajduje się też na nim wiele „lekkich” kawałków. Krążek jest bardzo radosny, lecz nie tak słodki jak Teenage Dream.

Podczas produkcji piosenkarka współpracowała z wcześniejszą ekipą, m.in. z Dr. Lukiem, Gregiem Wellsem, Maxem Martinem oraz z takimi artystami, jak Sia lub Emili Sande.

Sam album został nominowany do nagrody „Grammy” w kategorii „Najlepszy album muzyki pop”. Utwór „Dark Horse” otrzymał nominację w kategorii „Najlepsze grupowe wykonanie”.

W 2014 roku Katy Perry ruszyła z The Prismatic World Tour – dwuletnią trasę koncertową, podczas której artystka odwiedziła: Europę, Amerykę Północną, Amerykę Południową, Australię i Oceanię oraz Azję. Do Polski piosenkarka zawitała 24 lutego 2015 roku.

Utworami promocyjnymi zostały utwory:  „Dark Horse” i „Walking on Air”.

Krążek jest promowany przez 5 singli. Pierwszym został drapieżny Roar, który momentalnie wyniósł się na szczyty list przebojów na całym świecie, pokrywając się wielokrotnie platyną (w samej Australii aż 11 razy!).  Kolejne single: Unconditionally, Dark Horse, Birthday oraz This Is How We Do również odniosły sukcesy, a Dark Horse,  który został pierwszą piosenką, wydaną przez kobietę z ilością miliarda wyświetleń w serwisach YouTube i Vevo.

Podczas promocji Katy starała się odciąć od słodkości Teenage Dream wzbudzając przy tym niemałe emocje. Przy kolejnych zapowiedziach szokowała spaleniem swojej niebieskiej peruki (Baby Blue) oraz  pogrzebem, podczas którego na trumnie leżał cukierkowy strój z California Dreams Tour.

859DCB6248E532992769E4F2A8B2154F201358115551752

Kolejnym elementem promocji była złota ciężarówka jeżdżąca po ulicach Los Angeles z ogromnym napisem na przyczepie: „KATY PERRY PRISM 10 22 2013”. Tym samym Katy potwierdziła nazwę i datę wydania nowego albumu. Co ciekawe, ciężarówka miała drobną stłuczkę. Natychmiast znalazły się osoby, które potraktowały to jako złą wróżbę, jednak jak wiemy, „Prism” odniósł międzynarodowy sukces.

Premierę albumu poprzedziło tzw. Prism Party w Los Angeles, podczas którego zaproszeni dziennikarze i goście mieli szansę usłyszeć cały album w obecności artystki. Wszyscy przybyli byli zachwyceni. Tak wypowiadały się o krążku osoby, będące na imprezie:

Michael Knudsen: „This Is How We Do” jest moja nową ulubioną piosenką Katy! Ciągle myślę tylko o dzisiejszym wieczorze – Katy była przeurocza, pilnowała, aby każdy otrzymał drinka, a #Prism jest warty kupna! #LegendaryLovers ma klimat curry, tak samo jak Katy – super mocna piosenka, być może będzie singlem, była zagrana po teledysku do „Roar”. Następnie usłyszeliśmy „Birthday” – wyprodukowane przez Max Martina (który był na miejscu) i Dr Luke’a – to może być drugie „Last Friday Night”. „Walking On Air” będzie hitem, musi zostać wydane na singiel, piosenka w klimacie lat ’90, podobna do Crystal Waters / Cece Peniston. „Unconditionally” to ulubiony utwór Katy z „Prism” – zdecydowanie ma potencjał na singla i mógłby być drugim „Firework”. Moja ulubiona piosenka z „Prism” – „This Is How We Do” to totalne cofnięcie się do lat ’90, utwór sprawił, że zacząłem tańczyć na miejscu. Następnie usłyszeliśmy „International Smile” – piosenka całkowicie nadająca się do zabawy, nadawałaby się do reklamy. „Ghost” – ballada z potencjałem na singla. „Love Me” – pikantna piosenka wyprodukowana przez Bloodshy’ego & Avant’a (odpowiedzialnych za „Toxic” Britney Spears).  „This Moment” – kolejny solidny utwór, wszystko, co usłyszałem do tej pory było niesamowite! Nadchodzi Sia/Greg Kurstin – „Double Rainbow”, przyzwoita piosenka, ale szczerze mówiąc chciałbym, żeby mi się bardziej podobała. Na końcu odtworzono „By The Grace Of God” – najbardziej osobista piosenka na albumie, jedna z najlepszych z „Prism”! „Prism” jest solidnym albumem, to w pełni godny następca „Teenage Dream”. Fani Katy Perry będą bardzo zadowoleni, gdy usłyszą nową płytę Katy, po prostu czekajcie KatyCats,  niesamowite rzeczy pojawią się 22.10! Omg, zapomniałem o „Dark Horse” – kolejny gorący kawałek od Katy, który będzie dostępny od 17.09, potem 30.09 usłyszycie „Walking on air”! „Birthday” jest „Peacock”’em na „Prism”! Super gorący kawałek mógłby być singlem! W sumie słyszałem co najmniej 4 potencjalne hity: Walking on Air, Unconditionally, This Is How We Do, Birthday.

Erik Bradley: Droga Katy, „Prism” jest NIESAMOWITY! To kopalnia hitów – stworzyłaś kolejne dzieło sztuki, gratulacje! Nie wydaje mi się, że „Double Rainbow” brzmi jak „Diamonds” – być może jest trochę podobne, ale i tak pokochałem tę piosenkę!

Lista utworów:

Standard and Deluxe editions (Digital, CD and Two Record Vinyl Set)
01. „Roar”
02. „Legendary Lovers”
03. „Birthday”
04. „Walking on Air”
05. „Unconditionally”
06. „Dark Horse”
07. „This is How We Do”
08. „International Smile”
09. „Ghost”
10. „Love Me”
11. „This Moment”
12. „Double Rainbow”
13. „By the Grace of God”

Deluxe edition:
14. „Spiritual”
15. „It Takes Two”
16. „Choose Your Battles”

„Prism – Japan deluxe edition” (CD and DVD)

17. „Roar” (Cazzette Remix)
18. „Roar” (instrumental)

DVD:
1. „Roar” (music video)
2. „Roar” (lyric video)
3. „Queen of the Jungle”
4. „The Third Coming”
5. „From a Meow to a Roar”
6. „Satin Cape”

„Prism – Japan Trip Special Edition” (CD and DVD)

17. „Roar” (Johnson Somerset Remix)
18. „Unconditionally” (Country Club Martini Crew Remix)

DVD:
1. „Roar (Making of the Music Video)”
2. „Unconditionally”
3. „Unconditionally (Making of the Music Video)”

 

Certyfikaty
Państwo Dostawca Status
Australia ARIA 5x Platyna
Austria IFPI Austria 2x Platyna
Brazylia ABPD Diament
Chiny SAPPRFT Złoto
Filipiny PARI 4x Platyna
Finlandia Musiikkituottajat Platyna
Francja SNEP Platyna
Indonezja ASIRI 2x Platyna
Irlandia IRMA Złoto
Kanada Music Canada 2x Platyna
Meksyk AMPROFON 2x Platyna
Niemcy BVMI Złoto
Norwegia IFPI Norway Złoto
Nowa Zelandia RMNZ 2x Platyna
Polska ZPAV 2x Platyna
Republika Południowej Afryki RiSA Platyna
Singapur RIAS Platyna
Szwajcaria IFPI Switzerland Złoto
Szwecja GLF Platyna
Tajlandia TECA 2x Platyna
Tajwan IFPI Taiwan 2x Platyna
USA RIAA 2x Platyna
Wielka Brytania BPI Platyna
Włochy FIMI Złoto