KatyPerry.com.pl | Jedyna polska strona internetowa poświęcona Katy Perry.

 

Katy Perry Polska to największy fanklub Katy Perry w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie polskim fanom Katy rzetelnych informacji na temat wokalistki. Niniejsza strona ma charakter fansite. Wszelkie treści publikowane na serwisie posiadają swoje prawa autorskie, należące do ich pierwszych właścicieli. Zabrania się ich kopiowania bez zgody autora bądź nie podając źródła pochodzenia.
Dyskografia: „Katy Hudson”

Katy Hudson to debiutancki album studyjny Katy Perry, nazwany od jej prawdziwego imienia i nazwiska. Został wydany 6. marca 2001 roku przez wytwórnię płytową Red Hill Records. Gatunkowo zaliczany jest do CCM (Contemporary Christian Music – Współczesna Muzyka Chrześcijańska) i stylu gospel. Utwory na płycie opowiadają o dojrzewaniu oraz wierze Katy w Boga. Artystka w trakcie wydawania krążka miała niespełna 16 lat. Album zdobył pozytywne recenzje, pełne pochwał, skupiające się na głębi tekstów piosenek, osobowości Katy a także prezencji scenicznej. Sprzedał się w nakładzie około 12 000 kopii (nieprawdą jest, że w zaledwie 200). W późniejszych latach, wskutek większej popularności piosenkarki, popyt na tę płytę wzrósł.

Po prośbach, jakie otrzymała Katy, postanowiła założyć własną stronę internetową. Umieszczała na niej informacje na temat swojego albumu i promowała go. Oprócz tego wyruszyła w trasę. Początkowo otwierała koncerty Phila Joela, Earthsuit oraz duetu V*Enna. Następnie śpiewała na własnej trasie koncertowej w 46 miejscach w Ameryce Północnej.

Stephen Thomas Erlewine z AllMusic ocenił Katy Hudson na trzy gwiazdki z pięciu. Skomplementował jej styl pisania tekstów, porównując go głównie ze stylem Alanis Morissette. Opisał ogólne brzmienie albumu jako „rodzaj potężnej, przesadnej, ryczącej ściany dźwięku, którą kilku współczesnych chrześcijańskich muzyków stosuje w celu udowodnienia, że są nowocześni”.

Dziennikarz Christianity Today Russ Breimeier zareagował pozytywnie na Katy Hudson, pochwalając wokal oraz styl, w jakim Katy napisała piosenki znajdujące się na albumie. Uznał ją za „niezwykły, nowy, młody talent i uzdolnioną autorkę tekstów, która prawie na pewno zajdzie daleko w tym biznesie”. Podobnie wypowiedział się Tony Cummings z Cross Rhythms, który uznał Katy za „talent wokalny” i polecił swoim czytelnikom przesłuchanie tego albumu.

Jakiś czas później po wydaniu Katy Hudson, wytwórnia Red Hill Records zbankrutowała. Jest to jedyny album Katy Perry, który nawiązuje stylem do muzyki chrześcijańskiej. Dzięki obecnej większej popularności artystki, kopie Katy Hudson stały się rozchwytywanymi okazami kolekcjonerskimi wśród jej fanów.

Singlem promocyjnym zostało Trust in Me, które otrzymało pozytywne recenzje od krytyków muzycznych, lecz nie odniosło sukcesu na listach przebojów. Piosenka nie cieszyła się popularnością w amerykańskich chrześcijańskich stacjach radiowych.

Jako następny singiel wydano Search Me, które zawierało drugą stronę (tzw. flipside) – piosenkę Last Call.

 

Lista Piosenek

Nr Tytuł Autor(-zy) tekstu Produkcja Czas
trwania
1. „Trust in Me” Katy Hudson
Mark Dickson
Otto Price 4:46
2. „Piercing” Katy Hudson
Brian White
Tommy Collier 4:06
3. „Search Me” Katy Hudson
Scott Faircloff
Tommy Collier 5:00
4. „Last Call” Katy Hudson David Browning 3:07
5. „Growing Pains” Katy Hudson
Mark Dickson
David Browning 4:05
6. „My Own Monster” Katy Hudson David Browning 5:25
7. „Spit” Katy Hudson Otto Price 5:10
8. „Faith Won’t Fail” Katy Hudson
Mark Dickson
Otto Price 5:14
9. „Naturally” Katy Hudson
Scott Faircloff
David Browning 4:33
10. „When There’s Nothing Left” Katy Hudson David Browning 6:45