Artystyczne dekoracje, czyli obrazy we wnętrzu

3Obrazy, tak samo jak piękne lampy, stylowe meble, czy też nietuzinkowe tapety mogę stać się niezwykłą dekoracją wnętrza. Wszystko jednak zależy od tego, jaki styl wnętrz lubimy, jaki interesuje nas kierunek w sztuce, oraz jaki efekt pragniemy osiągnąć.
Bardzo efektownie może wyglądać nawet pojedynczy obraz może wywołać piorunujący efekt. By jednak tak było, obraz powinien znajdować się na gładkim tle, wokół minimum mebli, orz dekoracji. Obraz powinien być też sporej wielkości, tak by nie ginął we wnętrzu. Oczywiście najlepszy efekt wywoła obraz znanego artysty. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zakupić obraz młodego, nieznanego artysty, za to z ciekawą, może wręcz nawet kontrowersyjną tematyką. To również przykuje uwagę naszych gości.
Jeżeli jednak marzy się nam własna mini galerii, możemy oczywiście powiesić więcej obrazów. Ważne jednak, by pomieszczenie było dość przestronne, obrazy znajdowały się na jednej ścianie. Wtedy nie będziemy czuć się przytłoczeni przez obrazy. Ważne jest również, by malunki miały wspólną cechę. Absolutnie nie musi być to wielkość. Wręcz ciekawiej będą wyglądać obrazy o różnych wielkości i z różnymi ramami. Powinny mieć jednak wspólną tematykę, pochodzić z jednego okresu, prezentować podobny nurt w sztuce, bądź pochodzić od jednego artysty, czy też grupy artystycznej.
Mamy nadzieję, że tym krótkim tekstem zachęciliśmy Was do udekorowani swoich domów ponadczasowymi, artystycznymi ozdobami