Czas zistnieć. Młodzi twórcy i galeria sztuki

2Każdy malarz, po latach nauki, zarówno praktycznej, jak i teoretycznej marzy o tym, by zaistnieć w świecie artystycznym. Jest to naturalne. Każdy, kto tworzy, chce pokazać światu swoją twórczość. To właśnie przez nią się wyraża i przekazuje dalej unikalny komunikat.
Jak jednak artyści mogą zaistnieć? Często młodzi malarze biorą udział w wystawach i konkursach, publikują również galerie swoich prac w Internecie. Te rozwiązanie sprawi, że artysta zdobywa portfolio. Nadal jednak nie jest zbyt znany w świecie sztuki. Ważny jest tu również aspekt ekonomiczny. Z tego typu działalności twórca się nie utrzyma.
Dlatego szansą dla młodych twórców jest galeria malarska. Tutaj ich prace mają szansę zaprezentować się obok innych wybitnych malarzy. Jeżeli zaś malarz wykaże się talentem i pomysłowością, to jego obrazy staną się popularne i cenne, a on sam stanie się ważną osobistością w świecie sztuki.
Współpraca z galeriami przebiega na ściśle określonych warunkach. Przedstawiciele galerii podpisują z malarzem umowę. Jeżeli obrazy się sprzedadzą, galeria pobiera prowizję, zaś reszta kwoty to wynagrodzenie malarza. Najczęściej jest to umowa komisów, ale zdarzają się również umowy o dzieło, czy też nawet umowy zlecenie. Wszystko jednak zależy od indywidualnych ustaleń między artystą, a galerią.